Naderwanie więzadła pobocznego i brak usztywnienia

Czy wiązadło poboczne naderwane może zrosnąć się bez usztywnienia?Proszę o odpowiedz ponieważ mój lekarz twierdzi że nie potrzeba gipsu ani stabilizatora, ale wszedzie spotykam się z opiniami że bez tego zle sie zroznie. I czy jest szansa że zrosniete wiazadlo bedzie tak sprawne jak przed naderwaniem?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest odpowiedzieć na Pani pytanie. Sądzę, że lekarz badający ma najlepszy obraz kliniczny Pani zdrowia i postępuje w sposób jak najlepszy dla Pani. Proponuję kierować się jego zaleceniami. Jeżeli ma Pani wątpliwości proszę udać się na badanie lekarskie do ortopedy.