Rehabilitacja domowa przy naderwaniu więzadła pobocznego

Naderwałam wiązdło poboczne. Które ma sie podobno samo zrosnąć.Czy rehabilitować je sobie w domu?Lekarz nic o tym nie wspomniał...

Witam,
w domu na pewno można ochładzać. Coldpack /żelki turystyczne z zamrażarki w ostateczności mrożonka. 3 razy dziennie na 20 minut. Dodatkowo może Pan rozcierać boczną powierzchnię uda, żeby rozluźnić powięź szeroką. Przede wszystkim nie wprowadzać się w ból wiec jak boli przy chodzeniu to stabilizator albo kule. Proponuję wizytę u lekarza po skierowanie na rehabilitację. Na rehabilitacji zrobić tak, żeby dostać laser punktowy i pole magnetyczne małej częstotliwości, które przyspieszą gojenie i przebudowę tkanek. Pozdrawiam Dziekuję