Rehabilitacja w przypadku uszkodzenia więzadła pobocznego

Witam.3 tygodnie temu uszkodzilam wiazadlo poboczne.Lekarz nic nie powiedzial mi na temat rehabilitacji czy fizjoterapi.Wiec chcialam spytac... czy rehabilitacje zaczac teraz czy kiedy wiazadlo sie zrosnie?Czy musze miec na nie skierowanie?To samo do fizjoterapii.

Witam,
zależy jakiego stopnia uszkodzenia. Jeżeli nie skierował na operacje to znaczy, że przeciążeniowe. W takim przypadku trzeba stworzyć tkankom warunki do gojenia się czyli przede wszystkim nie wprowadzać w ból. Jeżeli stabilizator nie daje rady, należy użyć kul. Proponuję zgłosić się do fizjoterapeuty prywatnie, niech chociaż obklei taśmami, żeby wyregulować napięcie mięśni, które w odruchu na uszkodzenie nadmiernie mogą się napiąć. Przy okazji powinien zbadać i zalecić odpowiednią terapię do domu, być może ochładzanie kolana co 3 godziny na pół godziny. Pozdrawiam Dziękuję

Witam, wszystko zależy od stopnia uszkodzenia więzadła, fizjoterapia jest wskazana, pomoże dojść do formy i uchroni przed kolejnymi urazami. Jednak nie mogę stwierdzić czy jest zalecana od razu. W tym celu fizjoterapeuta musi obejrzeć kończyną i wyniki.
Pozdrawiam