Nadęty brzuch, kandydoza i stan podgorączkowy

Tydzien temu zaczelam przyjmowac flucofast na kolonie mierna candida, po 8 dniu zazycia tabletki mialam bardzo nadety brzuch. Wczoraj prawie zaslablam poniewaz przez uczucie wzdecia nie mialam ochoty na jedzenie. Wieczorem pojechalam do lekarza .Lekarz powiedzial ze to wirus jelita ktory to spowodowal. Nie mialam bolu przy nacisku brzucha aczkolewelk stan podgoraczkowy i bol zoladka. W noc zwymiotowalam i mialam biegunke. Czy to oznacza ze moge miec uszkodzona watrobe?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Powyżej przedstawione przez Panią objawy nie sugerują uszkodzenia wątroby. Prawdopodobniejsze są przyczyny jelitowe np infekcyjne po zastosowanym leczeniu przeciwgrzybiczym. Zalecam odpoczynek, przyjmowanie dużej ilości płynów oraz lekkostrawną dietę. W razie nasilenia dolegliwości proszę o wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam