Nadmiar testosteronu u kobiety a leczenie hormonami

Witam, czy jesli kobieta ma za duzo testosteronu ( objawy hirsutyzm, wirylizacja, maskulinizacja) czy leczenie hormonami lub w inny (jaki?) sposob daje efekty??

Aleksander Ropielewski

Leczenie hormonalne jest jedną z możliwości, poza tym skuteczne mogą być leki blokujące receptory dla hormonó płciowych oraz redukcja tkanki tłuszczowej. Zawsze należy wykluczyć guza hormonalnie czynnego jako przycyznę nadmiernej produkcji hormonów.