Nadmierna potliwość a tarczyca

Co mi może dolegać Witam Mam 20 lat odkąd pamiętam zawsze nadmiernie się pociłem praktycznie od urodzenia ogólnie cały czas jest mi gorąco , gdy inni chodzą w bluzach i oni czują się normalnie ja mam t-shirt i jest mi gorąco i się pocę, czy może być to spowodowane nadczynnością tarczycy , miałem robione kiedys badania tsh i wszystko w normie więc nie wiem. Proszę mi powiedzieć do jakiego lekarza się udać jakie zrobić badania?

Witam,

Przyczyn nadmiernej potliwości może być wiele. Proszę oznaczyć sobie TSH, fT3 i fT4 we krwi, co pozwoli wyeliminować nieprawdiłową funkcję tarczycy jako przyczynę nadmiernej potliwości. Nadmierne pocenie się moze również wynikać z nadreaktywnego układu współczulnego. Warto również oznaczyc sobie poziom glukozy we krwi na czczo oraz kreatyninę, w kierunku choroby nerek. Proszę ograniczyć w diecie słone i pikantne potrawy. Jeśli to nie pomorze, proszę udać się do lekarza, bo bez badania fizykalnego trudno jest postawić precyzyjną diagnozę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz