Nadmierna potliwość całego ciała

Witam, cierpie na nadmierna potliwosc calego ciala (glownie twarzy, stop, pach, dloni i plecow), ktora najprawdopodobniej ma podloze genetyczne. Lekarz zapisal mi tabletki o nazwie bellapan. Czytajac o jego mozliwych skutkach ubocznych zaczalem sie zastanawiac czy zaczac brac ten lek. Czy istnieje inna metoda leczenia? Chcialbym uniknac botoksu lub tez usuwania gruczolow potowych.

Ballepan jest lekiem stosowanym raczej doraźnie, ewentualnie na krótkie kuracje. Opisane w ulotach działania uboczne leków, nie sa równoznaczne z ich wystąpieniem. Natomiast jeśli Pana problem ma podłoże genetyczne - zakładam,że przyczyny chorobowe zostały wykluczone - to na pewno Bellapan nie będzie rozwiązaniem na dłuższą metę, ponieważ zmniejszy on objawy tylko w trakcie kuracji. Przy poceniu miejscowym bardzo dobre rezultaty dają zbiegi z toksyną botulinową.Przy poceniu uogólnionym najskuteczniejszy pozostaje niestety zabieg chirurgiczny.

Cóż, sposoby, które Pan wymienia praktycznie wyczerpują skuteczną paletę zabiegów. W ulotkach zawsze są wymienione wszystkie możliwe działania niepożądane co nie oznacza, że będą u Pana występować. Nie powinien Pan bać się też botoksu, bo to jest bezpieczna metoda i dawki nie są duże a skuteczność dobra przy bardzo rzadkich objawach niepożądanych. To naprawdę dobry lek dość szeroko wykorzystywany w medycynie.