Nadmierna potliwość dłoni i stóp u 21-latki

Dzień dobry Od dzieciństwa zmagam się z problemem nadmiernej potliwości dłoni i stóp. Dłonie są wręcz mokre, zmieniają kolor, są opuchnięte. Nie działają żadne polecane leki. Byłam z tym problemem u dermatologa, endokrynologa(zaś lekarka tylko osie zaśmiała bagatelizując problem). Nie wiem gdzie mogę dalej udać się z tym, chciałabym zaleczyć przyczynę, nie zaś tylko objawy. Ponadto potliwość nie jest na tle nerwowym, jak zauważyłam. Są mokre nawet kiedy wstanę z rana. Bardzo proszę o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest pogłębienie diagnostyki z zakresu badań biochemicznych, endokrynologicznych. Na podstawie opisu trudno jest mi zaproponować możliwą przyczynę i nie wiadomo czy w ogóle uda się ją ustalić. Pomóc może doświadczony internista.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza endokrynologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.