Nadmierna potliwość stóp i palców u 39-latka

Witam Jestem 39 letnim mężczyzną. Od pewnego czasu mam problem z nadmiernym poceniem się stóp, a dokładniej samych palców. Po umyciu nóg mija jakiś niedługi czas (kilka godzin) i znów muszę myć przepocone stopy. Będę wdzięczny za informację jak można sobie z tym poradzić ? Z poważaniem Waldemar

Renata GrzechociĹska

Witam.
W przypadku problemów z nadpotliwością stóp, należy myć je w zimnej wodzie, gdyż powoduje to obkurczenie naczyń, dokładnie wycierać stopy do sucha również między palcami, żeby uniknąć infekcji. Proponuję również zacząć stosować żele lub dezodoranty zapobiegające poceniu, które powinno nakładać się bezpośrednio po umyciu. Ważny jest dobór skarpetek i obuwia, aby stopy swobodnie oddychały, gdyby powyższe zalecenia nie pomogły, proponuję wizytę u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej, obecnie stosowane są zabiegi z toksyną botulinową jednak to już w bardzo zaawansowanych przypadkach. Zapraszam również do lektury artykułów zamieszczonych na naszym portalu dotyczących tej przypadłości np. http://portal.abczdrowie.pl/preparat-na-pocenie-nog
Pozdrawiam

Witam, jeśli nadmierna potliwość występuje od dłuższego czasu warto również przebadać hormony.Proszę pamiętać aby obuwie najlepiej nosić skórzane, lub z wkładką skórzaną, aby również nie było zbyt ciasne. Jeśli problem będzie dalej występował, można udać się do lekarza medycyny estetycznej i wykonać botox na nadpotliwość danej okolicy.