Nadmierna potliwość twarzy i ból głowy u kobiety

Witam pisze do panstwa bo mam codzienny bol glowy,on nie jest bardzo silny ale nie da sie normalnie funcjonowac.Myslalam ze bol jest spowodowany tabletkami antykoncepcyjnymi,ale po odstawiniu nadal jest,tabletki odstawilam 2 miesiace temu,mam rozne mysli boje sie ze jest to cos zlego np guz mozgu.nie wiem moze to ma tez zwiazek z nadmierna potliwoscia twarzy ktora tez mnie martwi.Bardzo prosze o jakas pomoc.

Witam!
Bóle głowy mogą stanowić odrębną jednostką chorobową lub być objawem innych chorób. W każdym przypadku przewlekłych bólów głowy należy zgłosić się do lekarza celem dokładnej diagnostyki. Polecam też regularny pomiar ciśnienia tętniczego krwi, gdyż jego nagły wzrost może objawiać się m.in. bólami głowy. Bóle głowy połączone z tzw. objawami wegetatywnymi (np. opisywana przez Panią zwiększona potliwość twarzy) mogą wskazywać na to, że cierpi Pani na klasterowy ból głowy lub przewlekłą napadową hemikranię (obie choroby, mimo skomplikowanych nazw, nie są związane z procesem nowotworowym, którego się Pani obawia), a ból umiejscowiony jest zazwyczaj po jednej stronie twarzy. Leczone są farmakologicznie przez lekarza specjalistę. Diagnoza nie może zostać postawiona jedynie na podstawie w/w objawów. Wskazana jest konsultacja neurologiczna.