Nadmierna potliwość u 23-latki a możliwość wykonania badań

Witam. Mam 23 lata. 180 wzrostu i obecnie waze 78 kg. Miesiac temu wazylem 65. Nie mam problemu z chudnieciem czy tez przytyciem. Bardzo sie poce pod pachami. Czy zimno czy tez goraco. To ogromny problem gdyz ubieram sie na cebulke a wszystko mam pod pachami mokre. Idac np na wesele po mszy gdzie tylko stoje w kościele mam pachy mokre. Robilem badania na tarczyce-wyszly dobrze. Jakie mam badania zrobic? Gdzie sie udac?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną nadpotliwości może być wiele jednostek chorobowych. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową higienę oraz stosować dostępne w aptece preparaty działające miejscowo. Jeśli to nie przyniesie spodziewanego efektu to konieczna będzie wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania.