Nadmierne owłosienia na skórze twarzy u 30-latki

Witam.Mam problem którego bardzo się wstydzę,ten problem zaczyna mnie przerasta.Rosną mi włoski,najpierw był jeden na twarzy,potem pojawiły się trzy na brodzie i ten proces się nie kończy.Są wszędzie;policzki,broda,szyja,o wasiku nie wspomnę;sącoraz grubsze,twardsze i ciemne.Nie nadążam z pencetą i nozyczkami.Twarz,policzki,piersi co się dzieje?Jeśli to się nie skończy to popełnię samobójstwo.Nie radzę sobie psychicznie.Co się dzieje?dlaczego?Dodam że Mam30 lat;problem pojawił się ok6 lat temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Konieczna jest wizyta u lekarza endokrynologa ( ewentualnie ginekologa) i wykonanie odpowiednich badań hormonalnych, które być może pozwolą na wyjaśnienie przyczyny dolegliwości u Pani. Pozdrawiam

Dzień dobry,

W pierwszej kolejności należy udać się do endokrynologa, który zleci wykonanie badania hormonów. Być może Pana problem jest spowodowany zaburzeniem gospodarki hormonalnej. Jeśli okaże się to prawdą, lekarz ustali leczenie farmakologiczne. Gdyby jednak okazało się, że poziom poszczególnych hormonów jest prawidłowy warto rozważyć zabiegi depilacji laserowej. Cyklicznie powtarzane, wykonane w serii dają efekt dużej redukcji niechcianych włosków. Z doświadczenia polecam zabiegi laserem diodowym.

Pozdrawiam serdecznie.