Nadmierne owłosienie a geny

Dzień dobry, jak powstaje nadmierne owłosienie. Moim problemem jest własnie ta przypadłość czy to są jakieś czynniki hormonalne czy coś innego, jezeli tak to proszę mi powiedzieć jak to sprawdzić. Czy badanie krwi tu coś pomoże jeżeli tak to jakie. Dodam że chodzę na depilację laserową już jakiś czas pomaga ale wolno. A może to są geny? Proszę o odpowiedz . Mam 31 lat jestem mężczyzną

W diagnostyce określa się czynnik wywołujący, a więc dokładny wywiad i badania obrazowe, laboratoryjne. Najczęstsza przyczyna to niektóre leki. W dalszej kolejności kilka chorób, które dają wiele innych objawów, lub do uchwycenia są w badaniach dodatkowych. Panel badań z próbki krwi nie jest rutynowy i obejmuje te badania, które potwierdzić mogą ew. podejrzenie kliniczne choroby podstawowej. Hipertrychoza może występować również u osób odchudzających się. Po wykluczeniu powyższych przyczyn, można myśleć o nadmiernej reaktywności receptorów mieszka włosowego na podłożu genetycznym- rodzinnym- cechami charakterystycznymi są: wczesny początek- rozwija się już w dzieciństwie, okresie młodzieńczym, rodzinne występowanie. Nadmierne owłosienie pojawiające się w późniejszym okresie życia, szybko narastające- wymaga diagnostyki, ze względu na charakter schorzeń je wywołujących.
Leczenie objawowe- estetyczne- epilacyjne, najlepiej- laserowa epilacja- lasery diodowe 800nm, czy ostatnio 808nm ,fotoepilacja: IPL+RF (E-Light systems), VPL, nowe systemy I2PL, lub/i elektroepilacja przy zastosowaniu igieł izolowanych (po seriach zabiegów laserowych, lub- pojedyńcze włosy) - stosuje się w postaci wrodzonej i nabytej. W przypadku postaci nabytej- najważniejsze jest leczenie schorzenia podstawowego.