Nadmierne pocenie oraz stan po usunięciu tarczycy

Mam 62 lata - nie mam tarczycy - TSH w normie po lekach - a mimo to bardzo się pocę - w nocy piżama jest mokra, w dzień mam paskudne poty - z twarzy pot mi się leje.Nie mam anemi, waże 64 kg, mam cukrzyce tyou II - biorę tabletki- cukier jest ustabilizowany - HB glikowana ok. 6,00 - dieta.Co jest przyczyną i jak tego się pozbyć.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nadmierna potliwość może wynikać np z nadmiernej aktywności układu współczulnego, ale także z nadmiaru hormonów tarczycy (pomimo prawidłowego TSH). Problem jest bardzo złożony, w grę wchodzi także dysregulacja hormonalna związana z brakiem hormonów żeńskich i wiele innych przyczyn. Proszę o wizytę u endokrynologa w pierwszej kolejności. Pozdrawiam