O czym świadczy nadmierne pocenie się?

Witam, od dawna nadmiernie się pocę na całym ciele, twarz, plecy, brzuch, pośladki oraz stopy, nawet gdy przejdę 5 metrów czuje jak zalewa mnie pot. Czuję jak moje ciało bardzo szybko się przegrzewa po czym miewam silne bóle głowy, do tego dochodzą zimne stopy z zimnym potem. Do jakiego lekarza powinienem się udać? Zrobiłem badania na tsh = 2.180 ft3 = 3.72 ft4 = 1.46 anty tpo = 15.66. Dodam, że mam 26 lat i waze 78 kg. Może to do czegoś się przyda.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny internistycznej. Warto też wykonać pomiar ciśnienia tętniczego krwi i podstawowe badania laboratoryjne (morfologia, OB, sód, potas). Nadmierna potliwość może wynikać z choroby infekcyjnej lub innej przebiegającej z podwyższoną temperaturą ciała. Jeśli stan nadmiernej potliwości towarzyszy panu od dłuższego czasu (miesiące, lata), może to oznaczać że wynika z nadmiernego pobudzenia układu współczulnego, które występuje np. w chorobach sercowo-naczyniowych.