Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nadmierne pocenie się a nadpłytkowość samoistna

mam 59 lat i od roku cierpię na nadmierne pocenie głowy, twarzy i karku,podczas pracy pot spływa strumieniem,jestem pielęgniarką. Od 8 lat mam rozpoznaną nadpłytkowość samoistną(2x1tabl.Hydroxycardiamid,1xPolocard,Meto Hexsal 1/2rano i 1tab.wieczorem,ramilich 5md.rano.Climodien 1xwieczoremoraz Omeprazol 20.mgrano.Wszystkie badania USG,badania krwi na nadczynność tarczycy,poziom żelaza i poziom hormonów są w normie.PLT mam prawie w normie.Onkolog i ginekolog nie mogą mi pomóc.Co robić?
KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu

Jaki wpływ na życie ma cukrzyca?

Cukrzyca to poważne schorzenie, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej, jak cukrzyca wpływ na życie.

Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania

Witam,
Szanowna Pani, problemy nadmiernej potliwości oraz samoistnej nadpłytkowości mogą być dwoma osobnymi problemami. Nadmierna potliwość może wynikać z nadmiernej aktywności układu współczulnego. Możliwe, że powinna się udać Pani do lekarza rodzinnego w celu konsultacji z internistą, chirurgiem w celu oceny Pani stanu zdrowia oraz ewentualnej kwalifikacji do zabiegu sympatektomii. Proszę o zwrócenie również uwagę na funkcje nadnerczy, które odpowiadają za wydzielanie hormonów nadnerczowych (adrenaliny, noradrenaliny i wielu innych). Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy