Nadmierne pocenie się a nadpłytkowość samoistna
mam 59 lat i od roku cierpię na nadmierne pocenie głowy, twarzy i karku,podczas pracy pot spływa strumieniem,jestem pielęgniarką. Od 8 lat mam rozpoznaną nadpłytkowość samoistną(2x1tabl.Hydroxycardiamid,1xPolocard,Meto Hexsal 1/2rano i 1tab.wieczorem,ramilich 5md.rano.Climodien 1xwieczoremoraz Omeprazol 20.mgrano.Wszystkie badania USG,badania krwi na nadczynność tarczycy,poziom żelaza i poziom hormonów są w normie.PLT mam prawie w normie.Onkolog i ginekolog nie mogą mi pomóc.Co robić?

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, problemy nadmiernej potliwości oraz samoistnej nadpłytkowości mogą być dwoma osobnymi problemami. Nadmierna potliwość może wynikać z nadmiernej aktywności układu współczulnego. Możliwe, że powinna się udać Pani do lekarza rodzinnego w celu konsultacji z internistą, chirurgiem w celu oceny Pani stanu zdrowia oraz ewentualnej kwalifikacji do zabiegu sympatektomii. Proszę o zwrócenie również uwagę na funkcje nadnerczy, które odpowiadają za wydzielanie hormonów nadnerczowych (adrenaliny, noradrenaliny i wielu innych). Pozdrawiam