Nadmierne wypadanie włosów u 40-letniej kobiety

wypadają mi włosy od równo 4 lat, byłam u wielu specjalistów ale nie zlecali żadnych badań, tylko pytali o stan hormonów. Mam usuniętą całą tarczycę od 11 lat ale hormony bardzo dobre bo badania w normie. Mam 40 lat i zawsze miałam bardzo gęste włosy a teraz 4 lata łysieje. Nikomu w całej rodzinie nie wypadają włosy tylko mi co może być przyczyną ? Nie ma łupieżu ale włosy tłuste u nasady i bardzo suche końcówki. Co może o tym świadczyć? Dalila 40 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wypadanie włosów może mieć mnóstwo różnych przyczyn, w tym choroby skóry, schorzenia hormonalne, choroby układowe, infekcje, itd. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka - najlepiej gdyby pokierował nią specjalista trycholog.