Nadpotliwość i przetłuszczająca się skóra twarzy przy niedoczynności tarczycy

Witam, Od dłuższego czasu mam ogromny problem z nadpotliwością. Wystarczy że przejdę kilka metrów na dworze a już jestem cała mokra.Dużym problemem jest dla mnie też to,że skóra na twarzy już po kilku minutach jest tłusta,włosy również muszę myć codziennie. Choruję na niedoczynność tarczycy i insulinooporność.Czy to ma jakiś związek? W jaki sposób ograniczyć pocenie? Gdyż jest to dla mnie bardzo kłopotliwy problem.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

to może mieć związek z wahaniami metabolizmu wystepującymi przy chorobach tarczycy, powinna Pani równiez unormować masę ciała jeżeli ma Pani nadwagę.

Pozdrawiam serdecznie