Niedoczynność tarczycy i Hashimoto a nadmierna potliwość

Mam 19 lat i od dwóch lat choruję na niedoczynność tarczycy i hashimoto, obecnie przyjmuję euthyrox i według ostatnich badań wszystkie hormony mam w normie, jednak coraz bardziej się pocę, szczególnie na twarzy i głowie, niezależnie od temperatury. Poinformowałam o tym endokrynologa, jednak stwierdził, że nic nie może na to poradzić. Co zrobić w takiej sytuacji? Dodam, że stosowałam już takie środki jak Odaban, jednak i to nic nie pomaga.

Witam serdecznie. Jeżeli gospodarka hormonalna tarczycy jest prawidłowo unormowana nie można zbyt wiele zrobić. Pozostaje tylko doraźne stosowanie leków dostępnych w aptekach bez recepty.

Witam
Choroba Hashimoto , jest chorobą autoimmunologiczną, powodującą rozregulowanie pracy wielu układów i narzadów. Bardzo ważne jest oznaczanie poziomu hormonów tarczycy. Jednak nalezy oznaczać takze poziom przeciwciał przeciwtarczycowych, aby wiedzieć jak bardzo zaawansowana jest autoagresja.
Tak więc nie wykluczam ,ze problem jest powiązany z Pana schorzeniem.
Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest Pan w wieku, gdy ujawnia się tzw nadpotliwość pierwotna. Tutaj poza leczeniem środkami aptecznymi , skuteczne jest leczenie toksyną botulinową tzw botoks.
Pozdrawiam