Nadwaga a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od września zażywam tabletki Teenia. Biorę je regularnie, o ustalonej przez siebie porze.Ostatnio dowiedziałam się,że nadwaga/otyłość może obniżać skuteczność tabletek mimo regularności w przyjmowaniu.Moje bmi wynosi 29. Czy w moim przypadku należy obawiać się, że pigułki nie dają mi "ulotkowej" gwarancji? Mam jeszcze jedno pytanie:czy czarna herbata z cytryną tuż po przyjęciu tabletek może mieć wpływ na ich działanie?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Przy takim BMI skuteczność jest taka jak wykazana w statystykach. Czarna herbata nie ma wpływu na skuteczność.

Pozdrawiam.