Czy duża ilość witaminy C może osłabić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam,od 6 miesięcy zażywam pigułki antykoncepyjne,i wyczytałam gdzieś,że duża ilość witaminy C może osłabić ich działanie. Jaka ilość to musi być? Wiem że nie powinno się jeść grejfrutow oraz brać rutinoscorbinu czy witaminy C,ale czy herbata z cytryną pita codziennie,czy z dwie mandarynki codziennie mają jakiś wpływ? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że powyższe działania zbyt dużego wpływu nie będą miały. Proszę jednak pamiętać iż nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji.