Nadwaga a wyniki badań

Witam, kobieta 40 lat, duża nadwaga, zakończona kilka dni wstecz kuracja desmoxanem (skutecznie), poza tym regularnie przyjmowany tylko kwas foliowy. Wyniki badań: AIAT 46,2 AspAT 24,0 Cholesterol całkowity 313,1 cholesterol HDL 39,7 Cholesterol LDL 224,5 Trójglicerydy 527,5 Glukoza 127,0 Jestem mocno wystraszona. Badania zrobiłam prywatnie, bo źle się czułam. Zaczęłam mierzyć ciśnienie - średni pomiar z 30 razy: 125/80 z najwyższym pomiarem 160/78. Przyznaję jestem przerażona.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety wszystkie nieprawidłowości w wynikach badań najprawdopodobniej spowodowane są otyłością i niewłaściwą dietą. Jest Pani osobą dość młodą, dlatego wydaje mi się, że wyniki badań mogłyby ulec znaczącej poprawie po normalizacji masy ciała. Myślę że warto w tej sprawie zasięgnąć fachowej pomocy dietetyka. W przeciwnym razie będzie Pani skazana na (prawdopodobnie dożywotnie) przyjmowanie leków normalizujących poziom glikemii i cukru oraz predyspozycję do rozwoju poważnych chorób serca i naczyń. Oczywiście wyniki badań warto skonsultować również z lekarze POZ który przeprowadzi bezpośrednie badanie.