Nadwrażliwość zębów i krwawienia po ciąży

Witam, po drugiej ciąży dziąsła poszły mi bardzo do góry, każde mycie powodowało duże krwawienie, nadwrażliwość wzrosła chyba dwukrotnie. W tej chwili zęby mi się psują od dziąseł, kruszą się i bolą mnie wszystkie, nie jest to ból szczególnie dokuczliwy ale jest. Po przeprowadzeniu wywiadu rodzinnego okazało się, że tak samo było z moją mamą( pomimo leczenia zęby nadal się kruszyły i psuły) i babcią.Czy jest to uwarunkowanie genetyczne? Czy mogę usunąć wszystkie zęby i zrobić protezę całkowitą?

pozdrawiam serdecznie

Stany zapalne dziąseł i wynikające z tego recesje są w głównej mierze spowodowane złogami kamienia nad i pod dziąsłowego oraz nieprawidłowymi technikami oczyszczenia zębów. Trzeba wykonać dokładną diagnostykę w powiększeniu oraz RTG. Leczeni zaczynamy od profesjonalnej higienizacji w gabinecie. Kolejnym krokiem jest regeneracja przyzębia metodą Vector. Po tych zabiegach dziąsła powinny przestać krwawić. Próchnica jest osobnym problemem wymagającym pilnego leczenia.

Witam!
Decyzja o usunięciu wszystkich zębów jest bardzo trudna,bo w pewnym sensie ostateczna... Na pewno rozwiąże problem parodontozy... Jeżeli nie chce Pani ratować zębów (mimo,że środki i materiały są teraz lepsze niż kiedyś),może Pani podjąć decyzję o usunięciu zębów i protezowaniu,proszę to jednak zrobić po głębokim namyśle i po konsultacji z dentystą! Pozdrawiam.