Nadżerka przełyku i opis próbki tkanki

Dzień Dobry! Miałam robioną gastroskopie i zdiagnozowano u mnie nadżerkę przełyku.Podczas zabiegu pobrano mi próbkę tkanki. I teraz mam dwa pytania : 1) W wyniku jest opis , którego nie rozumiem:" ziarnina nieswoista częściowo pokryta nabłonkiem paraepidermalnym. W nacieku dość liczne eozynofile.". 2)Lekarz zapisał mi lekarstwo gasec-20Gastrocaps. Biorę już dwa tygodnie i czy powinna być już poprawa ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

opis wskazuje na stan zapalny przełyku z dużą komponentą eozynofili. Może to oznaczać eozynofilowe zapalenie przełyku. Czy lekarz widział ten wynik? Objawy mogą trwać nawet do miesiąca.

Pozdrawiam.