Nadżerkowe zapalenie żołądka i dwunastnicy oraz stosowanie Emanera

Po wykryciu u mnie GERD, nadżerkowego zapalenia żołądka i dwunsatnicy od roku codziennie stosuje codziennie Emanera 20mg.Po kontrolnym badaniu wyniki poprawiły się, tylko "w inwersji cechy przepukliny rozworu przełykowego". Niestety nie potrafie odstawić leku(zgaga po każdym posiłku) pomimio dalszej diety itd. Kiedy przyjmuje lek sampoczucie bardzo dobre, 20mg to mała dawka ale działa na mnie dobrze. Mówi się iż IPP stanowią zagrożenie przy przewlekłym stosowaniu? Mam dopiero 21 lat, co robić??

W praktyce IPP nie mają istotnych działań nieporządanych nawet przy długotrwałym leczeniu. Można oczywiście przy uciążliwym GERD pomyśleć o operacji antyrefluksowej która powinna być wykonana laparoskopowo i dobrze wykonana rozwiązuje sprawę.