Codzienne stosowanie Emanera i zgaga

Dzień dobry, Od roku przyjmuję codziennie tabletki Emanera 20mg. Bez nich mam zgage pomimio diety, jeśli je biorę samopoczucie idealne mimio, że mała dawka. Jak długo mogę jeszcze codziennie przyjmować Emanere? Czy po jakimś czasie należy zmienić lek skoro dobrze się po nim czuję? Czy po kilku latach brania IPP wystąpią skutki uboczne? Problem z trawieniem białka, wchłanianiem, jelitami? Jestem osobą młodą. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

każdy lek należy przyjmować po kontroli u lekarza i to on powinien decydować o długości leczenia.

Wspomniała Pani o stosowanej diecie, jednakże ciężko ocenić co konkretnie Pani jadła.
Dobrze zbilansowana dieta łatwostrawna powinna poprawić Pani komfort i zredukować zgagę - najlepiej będzie, gdy skontaktuje się Pani z dietetykiem ze swojej okolicy.

Należy pamiętać, że jeżeli można zrezygnować ze stosowania leku na korzyść diety to zawsze trzeba spróbować.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga