Nagłe pogorszenie widzenia i ból głowy przy nadczynności tarczycy

Witam Cierpię na nadczynność tarczycy spowodowaną wolem wieloguzkowym. Przyjmuję regularnie leki. Dzisiaj jednak wzięłam leki 2 godziny później,energicznie chodziłam i wchodziłam kilkukrotnie po schodach. Zauważyłam po powrocie do domu, nagle, że mam ograniczone pole widzenia, mogłam normalnie patrzeć tylko na wprost bo obszar wokoło jakby się zamazywał i poruszał. Sytuacja po chwili się unormowała ale pozostał ból głowy i dyskomfort w oczach. Czy to może być spowodowane tarczycą?

Dzień dobry,

Z uwagi na zgłaszane przez Panią objawy sugerowałbym oznaczenia "pola widzenia" u okulisty, a w przypadku istotnych zaburzeń do rozważenia pozostaje MRI przysadki - celem sprawdzenia, czy nie ma Pani ucisku na skrzyżowanie nerwów wzrokowych, które może objawiać się tego typu zaburzeniami. Oczywiście o konieczności wykonania dodatkowych badań zadecyduje lekarz po dokładnym zbadaniu Pani. Jeśli zaś zauważyłaby Pani ,że pojawia się orbitopatia (wytrzeszcz), warto wówczas oznaczyć przeciwciała TrAb i antyTPO - badanie z krwi żylnej.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz