Nagłe trudności z oddychaniem i szybsze bicie serca

Witam mam pytanie, od jakiegoś czasu mam problem który mnie martwi. Nagle trudno mi oddychać, bardzo szybko bije mi serce, mam wrażenie że je słyszę i czuję się tak jak po długim biegu. z czym to może być związane i jaka może być przyczyna. Lekarz stwierdził że może to być przez stres. Ostatnio miałam bardzo dużo nerwowych sytuacji związanych z rozwodem, poza tym dużo się stresuję w pracy jednak martwi mnie czy to jest przyczyną

Witam serdecznie,

Jeśli lekarz wykluczył podłoże somatyczne problemu, przyczyną może być zaburzenie lękowe z napadami paniki lub inne zaburzenie lękowe - dokładną diagnozę może postawić lekarz psychiatra lub psychoterapeuta podczas bezpośredniego kontaktu. Zachęcam do takiej wizyty.
Tutaj znajdzie Pan informacje, jak wybrać odpowiednią osobę:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska

WItam serdecznie,

trudno na podstawie opisu wywnioskować co jest przyczyną.
Rozwód jest na 2-gim miejscu, na liście najbardziej stresujących wydarzeń w życiu człowieka (na 1-wszym śmierć małżonka).
Najprawdopodobniej słuszne jest szukanie związku, pomiędzy poziomem stresu w życiu (rozwód, stres w pracy) a wspomnianymi objawami somatycznumi (trudności w oddychaniu, szybkie bicie serca).
Dosyć charakterystyczne jest stwierdzenie "czuję się jak po długim biegu". W pewnym stopniu małżeństwo, które zakończyło się rozwodem, można metaforycznie ująć takimi słowami... Psychika jest ściśle połączona z ciałem, stąd takie objawy somatyczne (cielesne), mogą być ujściem dla emocji, które dzieją się w psychice.
Jeśli takie samopoczucie będzie się utrzymywać, sugeruję bezpośrednie spotkanie z psychologiem bądź psychiatrą.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch
ZAPRASZAM NA
http://charakterownia.pl