Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Nagłe uderzenia gorąca

Witam mam problem mam 27 lat i uderzenia gorąca,niebiore juz od 1,5 roku tabletek antykoncepcyjnych ale bywa to problemem,niemoge wyjsc np w ż,ołtej sukience bo niewiem kiedy zrobi mi się gorąco,i sie spocę jak "świnia".nawet jak siedze tez mi sie to zdarza!miałam robione badania na tarczyce,krwi,moczu,itd byłam chyba z 5 razy z tym problemem u lekarki ona twierdzi ze mi brak magnezu -ale od 5 lat go jem i ciagle mam ten problem-zaden deo etiaxil,picie szalwi,nic niepomaga
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Kurzajki zagrożenia wycinania

Kurzajki to nieestetyczne zmiany na skórze. Aby się ich pozbyć, można je wyciąć. Jednak może to wiązać się z pewnymi zagrożeniami. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisany przez Panią problem może mieć bardzo wiele przyczyn. Nagłe uderzenia gorąca mogą być bowiem wynikiem chorób tarczycy, innych zaburzeń hormonalnych, spadku ciśnienia krwi, spadku poziomu cukru we krwi i wielu innych. Jeśli suplementuje Pani magnez od kilku lat to rzeczywiście ta przyczyna wydaje się być bardzo mało prawdopodobna. Z opisu wynika, że miała Pani wykonane liczne badania dodatkowe, które wykluczyły sporą grupę potencjalnych przyczyn. Dlatego też dobrze byłoby gdyby podczas uderzenia gorąca mogła Pani zmierzyć poziom cukru oraz ciśnienie. Jeśli wyniki będą dobre, wskazana jest dokładniejsza diagnostyka hormonalna pod okiem specjalisty endokrynologa.

0

Witam, W przypadku prawidłowych badań należy rozpatrywać przyczynę emocjonalną. Polecam małe dawki promazyny i hydroksyzyny lub Bellergot 3x1 tabl. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy