Nagłe wystąpienie zaniku pamięci przy bezdechu sennym

Czy bezdech senny albo zaśnięcie z twarzą w poduszce może - z medycznego punktu widzenia - spowodować nagłe wystąpienie zaniku pamięci na następny dzień (ok. 1-3 godzin po przebudzeniu, bez wcześniejszych objawów od czasu wstania)? Dolegliwość ustąpiła do następnego dnia. Proszę się ograniczyć do odpowiedzi na pytanie - bez ogólnych wskazówek praktycznych.

Witam. Tego typu objawy nie są typowe dla zespołu bezdechy sennego i nasuwają podejrzenie przemijających napadów niedokrwiennych OUN (tzw. TIA). Myślę że w tej sytuacji warto poddać się ocenie neurologicznej.