Nagły wzrost temperatury, dreszcze, wymioty przy cukrzycy

Witam serdecznie,moja mama leży w szpitalu z powodu złych wyników badań(hemoglobina 6,7 i żelazo 15. Dostała krew i ma teraz szereg badań.Przed nią jeszcze gastroskopia i kolonoskopia)Proszę mi powiedzieć, czy nie podanie insuliny( przez zapomnienie) mogło spowodować nagły wzrost temperatury,dreszcze,wymioty,poty i chwilową utratę świadomości?Było to wieczorem i pierwszy raz się wydarzyło?Mama choruje na cukrzycę wiele lat i tak nigdy nie było(zawsze pilnowała podawanie insuliny).? Dziękuję.

Dzień dobry,

Nie podanie insuliny teoretycznie mogło doprowadzić do rozwoju kwasicy ketonowej, która zaostrzyła istniejące zmiany chorobowe i mogła być przyczyną np. bólu brzucha i wymiotów. Proszę zapytać prowadzących lekarzy, czy faktycznie w trakcie przyjęcia były obecne wykładniki kwasicy ketonowej, Stan Pani mamy może wynikać również z innych współistniejących schorzeń. Prowadzący mamę lekarze na Pani prośbę (jeśli mama upoważniła Panią do informowania przez lekarzy o jej stanie zdrowia ) powinni przekazać Pani stosowne informacje.

Pozdrawiam

Marek Derkacz