Najlepsze sposoby antykoncepcji

Jeśli chodzi o srodki antykoncepcyjne to jakie sa najlepsze z wyjatkiem tabletek? Słyszałąm tez o globulkach dopochwowych plemnikobojsze. Co Pan/Pani sadzi o tych globulkach?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma uniwersalnej odpowiedzi na Pani pytanie. Proszę bowiem pamiętać, że w zależności od czynników dodatkowych dla każdej kobiety najlepszy może być inny środek antykoncepcyjny. Najlepiej byłoby zatem, gdyby skonsultowała się Pani ze specjalistą ginekologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pomoże Pani wybrać najlepszą metodę antykoncepcji. Skuteczność globulek plemnikobójczych wynosi około 80%.