Najlepszy sposób na schudnięcie

prosze mi powiedziec jaki jest najlepszy sposób na schudniecie?próbowalam cwiczyc ale to odpada poniewaz mam nadwage i nic mi z tego nie wychodzi moze jest jakis inny sposob?mam 3 letnie dziecko i nie moge se na przyklad pozwolic na bieganie bo nie mam opieki dla niego. mam 160cm.i waze 80kg,prosze pomozcie mi.

 Sylwia Ogrodowczyk

Witam, do siebie zapraszam po odpowiedni dla Pani Plan żwieniowy Link tu: http://dbamodiete.pl/dieta-on-line/ , a na początek to proszę szybko maszerować nawet w domu, i zwiększać wydolność, potem dojdą odpowiednie ćwiczenia. Mam trójkę dzieci, 3 razy przechodziłam rówież proces zrzucania wagi od podstaw:) pozdrawiam!

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam Panią,

Najlepszym sposobem na odchudzanie jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna. Pisze Pani że nie jest w stanie ćwiczyć i tu się zgodzę że intensywne ćwiczenia nie są wskazane przy nadwadze, ponieważ obciąża Pani w ten sposób stawy i mogę zacząć się problemy. Jednak spacery, basen, lekka aktywność jest wskazana. Postara się Pani znaleźć choć chwilę czasu aby się poruszać.
Jeżeli chodzi o dietę to stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
Z pewnością jednak powinna Pani skupić się na regularności posiłków(5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Z rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk