Nakrycie patelni plastikową pokrywką

Witam. Dzisiaj zdarzylo mi sie popelnic glupi blad jakim bylo nakrycie patelni plastikowa pokrywka/nakryciem. Po jakims czasie smazenia zauwazylem, ze bok zaczyna sie topic i wtedy ja zdjalem, przestalem smazyc widzac, ze stopiony plastik osiadl i zasechl na brzegu patelni. Mimo tego, pomyslalem, ze stopienie takiej ilosci plastiku nie powinno wplynac na jakosc jedzenia... Przy tym, plastik zasechl wiec prawdopodobnie bym go poczul gryzac czy przelykajac. Czy jest to szkodliwe?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, tak jest to szkodliwe, dlatego w takiej sytuacji najlepiej nie jeść przygotowanej potrawy, ponieważ część związków chemicznych mogła do niej niestety przeniknąć. Pozdrawiam, Kamila Ziemann, EFEKT Centrum Dietetyczne