Czy praca z chemikaliami może być szkodliwa?

Dzien dobry Chciałabym zapytać i prosić o pomoc odnosnie kwestii szkodliwosci na organizm niektorych substancji.Mój chłopak bardzo dlugo bo już około Kilkunastu lat. Pracuje w firmie Zwiazanej z produkcja akcesoriow W zakres prac wchodzi też mielenie odpadów plastikowych boję się o Jego zdrowie,mimo iż on mnie uspokaja, a ja martwię się, kocham go i nie chce żeby mu się coś stało. Znam go dopiero od niedawna i dazę do tego by zmienił prace i proszę go o to ,gdybym znala go jeszcze wczesniej motywowalabym go do zmiany pracy na bezpieczna i nie szkodliwa i z pewnością by tam nie pracowal tyle lat.Pytam go czy nie wdycha plastku, mówi że nie ma w pracy zagrozenia żebym się nie martwila ii nie przejmował, że odpady z plastiku mieli się maszynowo. Mimo wszystko martwię się i boję się się Niego.Żeby oczyścić Jego organizm kupilam kurkume, chlorelle,wzmacniam go witaminami,bardzo boję się żeby w płucach nie został mu ten plastik i żeby nic mu s Ie nie stało. Dbam o Jego zdrowie, bardzo się martwię o Niego prosze by robil regularnie badania i przeswietlenia pluc , martwię się bo On kaszle , ale może być to spowodowane tym że pali papierosy, proszę go by rzucil i motywuje do tego, teraz też już pali mniej.Prosze mi powiedziec co mam zrobic żeby oczyścić Jego organizm z wszelkiego rodzaju zanieczyszczen spowodowanych praca zeby usunąć ten plastik i inne metale ciężkie?Co może brać ? oprócz chlorelli i kurkumy? Zrobię wszystko by zadbać o Jego zdrowie, nie chce żeby mu się coś stalo ani teraz ani w przyszlosci, chcielibyśmy miec dziecko martwie się też czy warunki pracy nie wplyna też na układ hormonalny i nie spowodują problemów z plodnoscia, ostatnio głośno jest o wplywie substancji chemicznych na męski układ hormonalny i plodnosc..bardzo się tym przerazilam.Proszę mi powiedziec czym mogę oczyscic I wzmocnić organizm mojego mezczyzny chodzi mi o oczyszczenie płuc i innych narządów z toksyn i metali cięŻkich. Dbam o Jego zdrowa diete warzywa owoce proszę by jadl, nie wiem co jeszcze mam zrobić żeby go oczyscic i żeby był zdrowy .Proszę mi powiedzieć. Za odpowiedź i wszelkie porady serdecznie odpowiadającej osobie dziękuję i pozdrawiam.serdecznie.

Dzień dobry.
Trudno powiedzieć czy faktycznie występuje ryzyko szkodliwego wpływu na organizm w miejscu pracy. Jeżeli brałby udział bezpośrednio przy mieleniu plastiku, to najprawdopodobniej ze względu na BHP obowiązkowo musiałby stosować maskę ochroną, co zmniejsza ryzyko wdychania drobinek praktycznie do zera.
Znacznie bardziej szkodliwe i udokumentowane jest działanie dymu papierosowego i tutaj jedynie całkowite rzucenie palenia może pomóc w oczyszczeniu organizmu. Spożywanie kurkumy niestety destrukcyjnego wpływu palenia nie zniweluje.

Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia oraz cierpliwości w wspólnej walce z nałogiem!