Napadowy kaszel u 9-miesięcznego dziecka pomimo leczenia nadreaktywności oskrzeli

Dziecko 9-miesieczne inhalowane od dwóch tygodni pulmicortem plus Montelukast codziennie rano kaszle mokrym kaszlem przez kilka minut. Dziecko leczy się w poradni chorób płuc. Ma stwierdzoną nadreaktywność oskrzeli (skłonność do nawracających świstów) refluks z usg. Miał do tej pory rtg płuc bez zmian. Lekarstwa zmniejszyły u niego suchy napadowy kaszel, ale poranne napady mokrego kaszlu bez odkrztuszania jakiejś flegmy pozostały. Skąd u niego pomimo leczenia ten mokry kaszel?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna będzie modyfikacja leczenia. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.