Napady gorączki i podwyższone wartości CRP

Dzień dobry, Mam 29 lat. Ostatnimi czasy miałem dwa napady podwyższonej temperatury raz 39,5 a po 4 dniach 38. Pomiędzy temperatura oscylowała pomiędzy 36-37. Poza tym czuje się dobrze. Nie mam żadnych objawów, bólów. Dwóch lekarzy, którzy mnie badali osłuchowo nie widzą nic niepokojącego. Gardło mam czyste. Wykonałem badania krwi i moczu i wszystko jest w normie oprócz podwyższonej wartości białka CRP - 10,9. Takie napady gorączki nieco zwalają z nóg i jest to bardzo niepokojące.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Gorączka jest naturalnym mechanizmem obronnym organizmu w kontakcie z czynnikiem infekcyjnym - wirusem i bakterią. CRP jest podwyższone bardzo nieznacznie i nie sugeruje żadnej poważnej patologii. Prawdopodobnie przechodził Pan lekką infekcję. W okresie jesienno zimowym to bardzo częsty problem.