Napady mocnego kaszlu u 19-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek (19 miesięcy) od kilku dni ma napady bardzo mocnego kaszlu!Jest ich kilka, kilkanaście na dobę.Jak dostanie ataku to tak go przez kilka sekund dusi, że powietrza nie może złapać, jak wyksztusza to robi się purpurowy i świeczki w oczach mu się pojawiają a czasami aż go na wymioty ciągnie.. Jestem przerażona, a bardziej tym, że mieszkamy w Anglii i nie mogę liczyć na pomoc ang. GP.. już 2 razy byłam u lekarza i stwierdzili że samo przejdzie i nic nie mogą dać bo to wirusowe. Pomo

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawy mogą wskazywać na zapalenie krtani, mogłaby Pani stosować m.in. inhalacje np soli fizjologicznej, jednak bez badania dziecka ciężko coś doradzić. W razie niepokoju sugeruję kolejna wizytę u lekarza.
Pozdrawiam