Napięcie w podbrzuszu - bliska miesiączka czy ciąża?

Witam! Bardzo niepokoi mnie stan mojego ciała. Ostatnią miesiączkę miałam 2 lutego, a moje cykle trwają około 29-30 dni. Obecnie (dziś - 24.02) jest 22 dzień cyklu, więc za tydzień powinnam dostać okres. Owulację już miałam, ponieważ zauważałam charakterystyczny śluz przypominający białko kurzego jajka. W dniach płodnych pieściłam się z chłopakiem, ale prawdopodobieństwo dostania się nasienia w okolice pochwy było małe, natomiast tego nie wykluczam. Tak więc dziś do spodziewanej miesiączki zostaje około tydzień; rano podczas śniadania czułam nudności, a po południu zaczęłam odczuwać jakby wewnętrzne parcie na dolną cześć brzucha taki jakby lekki ból nie umiem tego opisać, coś nienaturalnego. Co więcej, zauważyłam na majtkach śluz biały, a po wyschnięciu żółtawy. Co to może oznaczać, PMS czy ciąże? Chciałam to porównać do zeszłego miesiąca, ale nie zwróciłam wtedy na to uwagi. Z góry dziękuję za odp ; )

Witam serdecznie,
w opisanym przez Panią przypadku prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Ale nie można jej wykluczyć z całą pewnością. Po upływie około 10-14 dni od zbliżenia proszę wykonać test ciążowy.
Objawy, które się u Pani pojawiły raczej nie mają zwiążku z ciążą, ponieważ na jej objawy jest jeszcze za wcześnie. Być może są to symptomy zbliżającej się miesiączki.
Pozdrawiam