Napięciowe bóle głowy a wyniki morfologii krwi

Witam! Proszę o analizę wyników morfologii. Wiele z nich jest w granicznych położeniach skali lub ją przekracza. Oto moje wyniku: OB 2 (2-15) Rozmaz manualnie: Neutrofile 50 (45-70), Eozynofile 4 (0-4), Monocyty 4 (1-8), Limfocyty 42 (20-50). Morfologia krwi obwodowej: WBC 7 (4-10), LYMPH 2,5 (0,8-4,0), MID 0,9 (0,1-0,9), GRAN 3,6 (2-7), LYMPH% 35,9 (20-40), MID% 13,1 (3-9), GRAN% 51 (50-70), RBC 5,94 (4,5-5,9) HGB 17,6 (14-18), HCT 53 (41-53), MCV 89,3 (82-94), MCH 29,6 (28-34), MCHC 33,2 (31-36), RDW-CV 12,8 (11,5-14,5), RDW-SD 40,3 (35-56), PLT 191(135-450), MPV 8,5 (7-11), PDW 15,7 (15-17), PCT 0,162 (0,108-0,282).

Od roku mam bóle głowy, które utrzymują się codziennie (właściwie od rana do wieczora). W nocy raczej nie mam problemu ze snem. Dwa lata temu podobne bóle utrzymywały się przez 3 miesiące. Wyniki badań morfologii zrobione w tamtym okresie były bardzo zbliżone do podanych powyżej. Ból charakteryzuje się uciskiem w okolicach oczodołów. Po licznych badaniach (tomografia i rezonans głowy, tomografia zatok - stwierdzony polip w zatoce szczękowej prawej), neurolog stwierdził, że są to bóle napięciowe. Żadne przepisywane leki nie pomagają. Właściwe ból znika tylko po dużym wysiłku fizycznych (uprawianie jakiegoś sportu). Ostatnio również straciłem ostrość widzenia na prawe oko (okulista stwierdził wadę wzroku - wcześniej nie miałem z tym problemu). Proszę o interpretacje wyników badań w odniesieniu po powyższych objawów. Jakie badania należało by wykonać, do jakiego specjalisty się udać. (Mój lekarz stwierdził, że nie ma już żadnych pomysłów). Dziękuję.

Witam serdecznie!
Przyczyn bólu głowy może być wiele, poprzez przyczyny pierwotne (na przykład migrena, ból napięciowy) lub wtórne, które powstają w przebiegu innych schorzeń. Tak więc ból głowy może być objawem towarzyszącym i występować wtórnie do różnych chorób, zarówno występujących lokalnie (jak choroby laryngologiczne i okulistyczne) jak i ogólnoustrojowo (np. nadciśnienie tętnicze, choroby reumatyczne). W Pana przypadku wiele schorzeń dzięki wykonanym badaniom zostało już wykluczone.
Powodem dolegliwości mogą być rzeczywiście napięciowe bóle głowy. Jest to najczęstsza przyczyna bólów głowy o charakterze przewlekłym, jednak zwykle natężenie bólu nie jest duże i ustępują po zażywanych lekach.
Innym powodem mogą być zmiany w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Zmiany mogą obejmować zarówno struktury kostne jak i tkanki miękkie. Może warto wykluczyć jeszcze tą przyczynę.

Jeżeli chodzi o niewyrównane wady wzroku także mogą powodować przewlekłe bóle głowy, być może po wyrównaniu wadu dolegliwości ustąpią.
W przebiegu problemów emocjonalnych również mogą pojawić się takie dolegliwości.
Natomiast jeżeli chodzi o załączone wyniki to są one prawidłowe, warto jednak przyjmować więcej płynów (najlepiej wody).
Podsumowując koniecznie trzeba dobrać okulary do wady wzroku, rozpatrzyć diagnostykę w odcinka szyjnego kręgosłupa, ewentualnie zastanowić się nad konsultacją psychologiczną (często bóle napięciowe mają swoje źródło w przewlekłym stresie, negatywnych emocjach).
Pozdrawiam