Napięte i bolesne piersi, bóle podbrzusza, wzdęcia, kołatanie serca

Dzień dobry. Mam 33 lata, nie jestem w ciąży. Nie rodziłam. Miewam okres regularnie, ale ostatnie 2-3 lata krótszy. 2,3x w zyciu razy mialam krótkie plamienia po okresie. W lutym mialam okres 23go a teraz jest 5.03 i mam objawy jak przed: napięcie, bolace piersi, ciagniecie czasem pobolewanie podbrzusza, lekkie wzdęcia, słabość, kolatanie serca, trzesa sie rece. Jakie badania zrobić? Brałam Arcoxie 4dni i 1 zastrzyk Diclofenaka w czasie okresu (na kręgosłup). Czy USG potrzebne? Dziękuję.

Powinien Panią przebadać lekarz rodzinny bezpośrednio i zalecić stosowane badania. Przyczyn takich dolegliwości może być wiele. Na pewno też musi Pani skonsultować się z ginekologiem - on zaleci odpowiednie badania, zapewne wykona kontroolne USG narządów rodnych. Do rozważenia ocena poziomów hormonów tarczycy, a także płciowych. Co do kołatania serca wykonie chociażby EKG.