Narośl dziąsła wydobywająca się z zęba

Witam, 5 lat temu miałam leczonego zęba kanałowo. Ostatnio przez 1,5 roku byłam za granicą i wyleciała mi pląba jakieś pół roku temu, co prawda nie czuję bólu, ale z zęba zaczyna wychodzić mi jakby narośle dziąsła. Czy zwykły dentysta się tym zajmie czy muszę udać się do chirurga?

Witam serdecznie,
Jest to najprawdopodobniej dziąsło wrastające do środka zęba w miejsce po wypełnieniu. Zawsze w sytuacji kiedy wypada nam plomba, należy udać się jak najszybciej do stomatologa, aby uniknąć wtórnej infekcji. Jeśli będziemy przez dłuższy okres czasu chodzić z dziurą w zębie, to ząb może ulec zniszczeniu na tyle, że konieczne będzie jego usunięcie.
Z pana obecną dolegliwością można spokojnie udać się do zwykłego stomatologa.