Nasilenie bólu nogi po stosowaniu ortezy z powodu zerwania więzadła krzyżowego

25 września zerwałam wiązadło krzyżowe przednie ,zastosowano 20 zabiegów ,laser,krioterapię,magnetronik,jonoforezę.było lepiej.Od 5 listopada noszę stabilizator donjoy tromp,kąt wyprostu 30 stopni ,noga boli duzo bardziej ,czy to normalne,ze narywa i jest gorzej,czy przestac stosowac orteze,która jest bardzo niewygodna.

Witam,

po zerwaniu więzadła powinna być rekonstrukcja, rozumiem, że u Pani zabiegu nie było? Ból może być spowodowany źle dobranym rozmiarem ortezy - być może za bardzo uciska?Noga nie powinna boleć w ortezie. Proponuję wizytę u fizjoterapeuty, ocenę ortezy i przede wszystkim ćwiczenia oraz kinesiotaping stabilizujący staw kolanowy. Z zabiegów polecam Wadit - terapię wysokotonową, te zabiegi, które Pani przeszła mają działanie doraźne, ewentualnie magnetronik daję efekt leczniczy.

pozdrawiam