Nawracająca gradówka na powiece

proszę o pomoc. w lutym zaczął się problem z prawą powieką udałem się do okulisty diagnoza gradówka zalecenia maści , masaż jajkiem , po stosowaniu maści stan zapalny ustąpił został guzik na powiece. Znowu okulista można to wyciąć wiec poddałem się zabiegowi.Minął miesiąc i znowu wszystko się powtarza na tej samej powiece co był zabieg.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W przeciwieństwie do jęczmienia, leczenie wymaga konsultacji ze specjalistą i badania okulistycznego. Niestety gradówka nie poddaje się właściwie leczeniu zachowawczemu czy antybiotykoterapii - konieczne jest interwencja chirurgiczna.
Przed wykonaniem samego zabiegu należy poczekać aż zmiana zapalna "dojrzeje", czyli do momentu aż proces zapalny ulegnie ograniczeniu i wytworzy się łącznotkankowa torebka.
Sam zabieg polega na wywinięciu powieki, nacięciu skóry a następnie na wyłuszczeniu ziarniny i zmienionych zapalnie gruczołów. Postępowanie takie w teorii zapobiega nawrotom. Po przeprowadzeniu zabiegu stosuje się miejscowo antybiotyki, by zabezpieczyć operowaną tkankę przed infekcją. Na gałkę oczną nakłada się także specjalny opatrunek.