Nawracająca neuralgia międzyżebrowa

Witam. Od połowy stycznia męcze sie z nawracająca neuralgią miedzyzebrową. Co zakończe kuracje lekami, znowu wraca. Ból jest okropnie bolesny, szczególnie przy skrętach, skłonach, a najbardziej przy chodzeniu (przypomina jakby ktoś wiercił mi dziure w plecach). Miałam wykonane EKG (w normie), RTG płuc (w normie), morfologie, mocz, usg jamy brzusznej (w normie). Dodam ze bole pojawiaja sie rowniez (jak zauwazylam) po sytuacjach stresowych. Czy to faktycznie moze byc neuralgia??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy rzeczywiście mogą być wynikiem neuralgii międzyżebrowej. Jeśli jednak dolegliwości pojawiają się tylko po sytuacjach stresowych, mogą mieć także podłoże psychogenne. W celu weryfikacji diagnozy sugeruję konsultację ze specjalistą neurologiem.