Nawracające biegunki i wynik badania histopatologicznego jelita grubego

Od ok. roku mam nawracające biegunki. Lekarze (włącznie ze mną) podejrzewali, że to tylko stres. Zrobiłam kolonoskopię. Dr wyciął "na 20cm 3mm polip /Paris Is. Kudo II/ i wycinki z esicy - włóknik i śluz." Wynik bad. histopatologicznego: "Fragmenty błony śluzowej jelita grubego o zachowanej architektonice gruczołów, z drobnymi wybroczynami krwawymi i niewielkimi, przewlekłymi naciekami zapalnymi." Dr jest na urlopie, czy mam pędzić do innego, czy to może poczekać? I co to może być? Pozdrawiam:)

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest przeanalizowanie jak wyglądało jelito w kolonoskopii, czy oprócz polipów były jeszcze jakieś inne zmiany. Opis polipów wskazuje na przewlekły stan zapalny. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu i przeanalizowaniu wyników badań określi konieczność szybkości udania się do lekarza specjalisty.