Nawracające infekcje intymne a podwyższony poziom glukozy we krwi

Od ponad 2 lat cierpię na nawracające infekcje intymne. Ginekolog nie widzi przyczyny problemu i za każdym razem przepuje jakieś leki. Nie biorę hormonów,dobrze się odżywiam, chodzę w luźnych spodniach, śpię bez bielizny. Czy na infekcje może mieć wpływ podwyższony podwyzszony poziom glukozy we krwi? Moje wyniki glukozy na czczo od tych właśnie 2 lat są zawsze delikatnie powyżej normy. Oprócz infekcji od kilku miesięcy mam trwające ok. tygodnia plamienia w środku cyklu.

Dzień dobry,

Tak, podwyższony poziom cukru we krwi sprzyja występowaniu infekcji. Jeśli ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo, to warto wykonać test OGTT z 75 g glukozy,a w razie jego nieprawidłowych wyników skontaktować się z diabetologiem, który zaleci Pani dalsze postępowanie, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie pozbyć się nawracających i kłopotliwych infekcji.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz