Pomiar cukru we krwi na poziomie 116

Witam.mam pytanie odnosnie pomiaru cukru we krwi.robiąc badania okresowe do pracy okazalo sie ze moj poziom cukru we krwi to 116.czy powinnam skonsultowac to z jakims lekarzem specjalista aby przepisal tabletki czy zostawic ta sprawe?

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z diabetologiem. Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo (stan przedcukrzycowy), która jest wskazaniem do wykonania testu OGTT z 75 g glukozy i ew. dalszej diagnostyki w zależności od wyników testu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz