Nawracające infekcje mieszane

Nawracające infekcje mieszane Od roku cierpię na nawracające infekcje mieszane. Byłam leczona u ginekologa: sumamed 500 mg, macmiror complex 500 mg oraz vitagyn C jednak po menstruacji problem wraca. Lekarz kazał myć się dwa razy dziennie zwykłą woda z dodatkiem kwasku cytrynowego i wyrzucić wszystkie płyny do higieny intymnej oraz ograniczyć słodycze. Wcześniej używałam zwykłego mydła do golenia teraz zamieniłam na szare mydło. Dodam ze od roku biorę eutyrox N25. Teraz leczę się korą dębu.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co może powodować takie nawracające infekcje?

Witam , mam problem .. od pewnego czasu dokucza mi nawracający problem , a są to obfite upławy z pochwy o nieprzyjemnym zapachu , towarzyszy temu świąd oraz czasem pieczenie , stosowany był clotrimazolum oraz metronidazol jelfa , niestety przechodzi i wraca .. co to może być
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania. W tym przypadku wskazana jest konsultacja ze specjalistą ginekologii. Opisane przez Panią objawy takie jak upławy oraz świąd czy pieczenie pochwy mogą bowiem wskazywać na różne schorzenia, w tym m.in. infekcję okolic intymnych. Często ma ona charakter bakteryjny lub grzybiczy. Takie dolegliwości mogą pojawić się z różnych przyczyn. Jej rozwojowi mogą sprzyjać m.in. obniżona odporność, nieodpowiednia dieta oparta na cukrach, długotrwałe stosowanie różnych leków, jak również noszenie bielizny z materiałów o słabej przepuszczalności powietrza.

Leczenie uzależnione jest od rodzaju infekcji. Specjalista może zlecić stosowanie preparatów miejscowych. Jeżeli nie będzie widać poprawy przez dłuższy czas, w poważniejszych przypadkach ginekolog może przepisać również leki doustne. Aby zapobiec nawracaniu tego typu infekcji ważna jest profilaktyka. Duże znaczenie ma w tym przypadku odpowiednia higiena narządów intymnych, noszenie przewiewnej bielizny, jak również wzbogacenie swojej diety o witaminy i minerały.

Więcej przydatnych informacji na temat tego typu infekcji, sposobów ich leczenia oraz profilaktyki znajdzie Pani w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

https://portal.abczdrowie.pl/grzybica-pochwy

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi specjalistów portalu abcZdrowie.pl na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-okolic-intymnych-zolty-sluz-i-grudkowate-uplawy-a-grzybica-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swiad-w-okolicach-intymnych-i-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nawracajaca-drozdzyca-pochwy-pomimo-leczenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nawracające infekcje pochwy

Od roku czasu mam nawracające infekcje pochwy początkowo objawy wskazywały grzybice i na nią byłam leczona ale od 8 miesięcy w posiewach wychodzą bakterie e. Coli i e. Feacelis przyjęłam masę antybiotyków robionych i gotowych z antybiogramu włącznie z probiotykami i żaden nie działa bakterie dalej wracają powodując silny stan zapalny nawet przydatków. Ginekolog zaproponował autoszczepionkę i trochę się boję tego eksperymentu mam 27 lat ichciałabym zajśćw ciąże nie ma na to skutecznego lekarstwa
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani!

Wydaje m i się, że Pani ginekolog bardzo sensownie zaproponował Pani autoszczepionkę-skoro inne leczenie nie skutkuje, to jest najsensowniejsze rozwiązanie.
Szczególne, że jak Pani pisze ,chciałaby Pani zajść w ciążę.Każda infekcja w ciąży może być niebezpieczna, tym bardziej należy przed ciążą wyleczyć infekcję, o której wiemy.

Z poważaniem
katarzyna lewicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty