Nawracające parcie na odbyt

Dzień dobry.Ide do lekarza rodzinnego po skierowanie na gastroskopie.Mam problemy takie,że ciągle czuje parcie na stolec,przy tym też wewnętrznie na odbyt.,że aż się "pręże"czasami.Epizody tego pojawiają się około co 15 minut, i trwają do kilku sekund.Spotyka mnie to w każdej pozycji ciała.Mam też problemy z oddawaniem wzdęć,bo gdy czuję potrzebe "wiatru" to coś mi jakby blokuje.Często też nie mogę się do końca wypróżnić,wyrabiam się okołó 3 razy na dobę .Jaka to może być choroba w przybliżeniu?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na nieprawidłowości w obrębie dystalnego odcinka przewodu pokarmowego. W celu ustalenia dokładnej przyczyny dolegliwości konieczne jest zbadanie przez lekarza oraz ocena wyników badań dodatkowych. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który wystawi skierowanie do odpowiedniego specjalisty.